Strona internetowa www.infoserwis.torun.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję
Niedziela, 19 Maj 2024 Imieniny: Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona
 • panele fotowoltaiczne toruń, solary, fotowoltaika
 • KANGUREK Przedszkole Niepubliczne
  ul. Rakowicza 3
  87-100 Toruń

  Oferta:

  Przedszkole działa w swojej obecnej siedzibie od 1982 r. Przez kolejne lata placówka była sukcesywnie modernizowana. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty. Prowadzącym przedszkole od 16 lat jest dyrektor Aldona Gajkowska.

   

  Przedszkole obejmuje opieką dzieci w wieku 2,5–6 lat. Funkcjonują 4 oddziały przedszkolne z całodziennym wyżywieniem. Przedszkole działa od 1 września do 31 sierpnia, w godzinach 6.0017.00, z 5–tygodniową przerwą wakacyjną.

   

  Dzieci przedszkolne korzystają z trzech posiłków (I i II śniadanie, obiad). Rodzice ich, uiszczają opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu, która składa się z opłaty stałej (czesne) i stawki żywieniowej. Odpisy dotyczą tylko w momencie urlopowania dziecka lub choroby powyżej 15 dni roboczych.

   

  Przedszkole kładzie nacisk na wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka z uwzględnieniem jego zdolności, zainteresowań, możliwości i potrzeb. Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem nauczyciela oraz z jego udziałem. To dzieci podpowiadają tematy i sposób ich realizacji, a nauczyciel umiejętnie ich koncepcję wspomaga dostarczając bodźców pobudzających wyobraźnię i zainteresowania. Wspólne zabawy w grupie rozwijają umiejętność komunikowania się, współdziałania, rozwiązywania problemów.

   

  Zajęcia dodatkowe tylko częściowo finansowane są przez rodziców. Należą do nich: nauka tańca towarzyskiego, język angielski. Pozostałe zajęcia dydaktyczne tj. komputery, nauka gry w szachy, logopeda, zajęcia na basenie, jazda na koniach, religia, gimnastyka korekcyjna, zajęcia rytmiczne finansowane — są przez przedszkole. W przedszkolu organizowane są comiesięczne spotkania z muzyką poważną pt. „Muzyczny kluczyk”, jak również wystawiane są przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów teatru oraz spotkania z „Mini–operą”.

   

   

  Przedszkole posiada:

  • 4 sale dydaktyczne

  • salę gimnastyczną, pomieszczenie z suchym basenem i zjeżdżalnią oraz piaskownicą

  • logopedyczny gabinet terapeutyczny

   

  Sale wyposażone są w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne. Zorganizowane są kąciki zainteresowań np. teatralne, rekreacyjne, przyrody oraz tematyczne. Wszystko to stwarza ciepłą, miłą atmosferę pozytywnie wpływającą na wyobraźnię dziecięcą i wrażliwość estetyczną.

  Branże

  Galeria zdjęć


  • jasełka

  • monitoring

  • plac zabaw

  • występy
  stat4u